Opis produktu

Niezwykle ciekawa karuzela klasyczna Leśna kraina zawiera w sobie wiele ważnych dla rozwoju dziecka elementów. Można ją używać jako karuzelę w pierwszych miesiącach życia oraz później jako przenośną pozytywkę ze światełkiem. Unikalny styl poruszania się elementów karuzeli w różnych kierunkach absorbuje uwagę dziecka i pobudza koordynację wzrokową. Istotne znaczenie dla rozwoju ma muzyka klasyczna (Mozart, Bach), która z jednej strony uwrażliwia słuch, a z drugiej działa relaksacyjnie i wyciszająco. Karuzela odtwarza 20 minut muzyki poważnej lub muzyki z dźwiękami natury specjalnie dobranej przez specjalistów, czołowych muzykologów. Można kontrolować poziom głośności, przełączając z głośnej w cichą lub całkowicie wyłączając melodię.
W module pozytywki znajduje się światełko, które ma za zadanie zapewnić dziecku wrażenie bezpieczeństwa i spokoju. Karuzela w nocy zamienia się w ciekawą lampkę nocną z delikatnym niebieskim światełkiem. Gdy maluch będzie starszy nauczy się samodzielnie uruchamiać muzykę i światełko, co wpływa na rozwój niezależności i pewności siebie oraz inspiruje do eksploracji.
Zestawy zawieszek Tiny Love do karuzeli zostały opracowane we współpracy z wiodącymi psychologami i oczywiście z rodzicami. Każda z trzech postaci zawieszonych na karuzeli: miś, sarenka, szop oraz kolorowe piramidki, poruszają się zmuszając dziecko do wodzenia wzrokiem i zapewniając bogate doznania sensoryczne. Dziecko z pewnością zainteresuje się również biało-czarnymi spiralami, które obracając się w wyjątkowy sposób stymulują wzrok maluszka.
Karuzela może działać w trzech trybach:
- off - wyłączona,
- on - włączona.
- on + light - włączona ze światełkiem.
Uniwersalny uchwyt do mocowania sprawia, że karuzela pasuje do większości łóżeczek.
Cechy produktu:
1. Geometryczne czarno-białe spirale oraz zdecydowane kolory postaci stymulujące wizualne postrzeganie dziecka.
2. Upokajające światełko nocne.
3. 20 minut ciągłej muzyki klasycznej.
4. Rośnie z dzieckiem przekształcając się w samodzielną pozytywkę.

Wskazówki rozwojowe:
Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób zdolność koncentracji.
1-3 miesiąc życia
Pozwól dziecku cieszyć się powolnym ruchem czarno-białych spiral i włączaj muzykę, aby dziecko korzystało z pozytywego efektu, jaki ma muzyka klasyczna na noworodki. Od około miesiąca życia, niemowlęta poruszają gałkami ocznymi w sposób skoordynowany: na boki, w górę i dół. Powolny i fascynujący ruch karuzeli zachęci dziecko do wodzenia wzrokiem, pomagając w rozwijaniu koordynacji oczu i kontroli mięśniowej. Nieustająco zmieniający się ruch elementów pobudzi dziecko do czuwania i koncentracji.
Do końca drugiego miesiąca oczy dziecka skupiają wzrok na odległość około 20-30cm. Karuzela została zamontowana we właściwej odległości i pod właściwym kątem nachylenia dla leżącego dziecka, aby mogło ono widzieć wszystkie elementy karuzeli.
5m+
Kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć, konieczne jest zdemontowanie górnej części karuzeli, a wtedy dziecko może korzystać ze świecącej delikatnym światełkiem pozytywki. W niedługim czasie maluch nauczy się jak może sam obsługiwać pozytywkę i cieszyć się nowo nabytą umiejętnością.
12m+
Gdy dziecko będzie już chodzić, wielką radością będzie noszenie ze sobą pozytywki i słuchanie wybranych utworów muzycznych.

Zabawki dla dzieci Tiny Love są efektem współpracy z psychologami, ekspertami od rozwoju dziecka, specjalistami do spraw jakości, a także wykorzystania doświadczenia rodziców, aby tworzyć zabawki rozwojowe, przyczyniające się i zachęcające dziecko do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, cech motorycznych, oraz strefy emocjonalnej. Tiny Love wykorzystuje odkrycia w rozwoju dziecka i zastosowuje je w zabawkach interaktywnych do rozwijania naturalnych umiejętności dziecka. Ośrodek rozwoju Tiny Love jest wyjątkowym przedsięwzięciem, nakierowanym na zrozumienie wszystkich wyzwań towarzyszących złożonemu procesowi rozwoju, których dziecko doświadcza w pierwszym roku życia.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.


Wymiary ok. 55.9 x 68.6 x 40.6 cm.
Wymiary opakowania: ok. 41x34x12cm.
Produkt wymaga 3 baterii C/LR14 (brak w zestawie).
Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin.

Numer katalogowy: TL1305106830R
Zabawki - Numer handlowy: 48245

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator