Opis produktu

Gimnastyka dla bobasa pluszowa – Magiczna kraina czarno-biała to część kolekcji The Magical Tales Collections, specjalnie zaprojektowana, aby wspierać rozwój dziecka od pierwszego dnia dzięki kontrastującym kolorom i przemyślanym funkcjom. Biało-czarny design idealnie wpasowuje się w potrzeby noworodków znacznie lepiej pobudzając ich zmysły. Maluchy uwielbiają przygladać się wzorom i obrazkom z wysokim kontrastem barw. Zabawa muzycznym jeżykiem wspiera rozwój poznawczy dziecka. Przez dotyk dziecko samodzielnie aktywuje melodie, poznając w ten sposób zasadę przyczyna-skutek. Duże oczy i uśmiechnięte buźki w konstrastujących kolorach dużo bardziej przykuwają uwagę dziecka i ułatwiają mu skupianie się na danym obiekcie wpływając na rozwój inteligencji emocjonalnej. Mata wyposażona została w przesuwany łącznik pałąków, którego ułożenie można dostosować do każdego etapu rozwojowego dziecka. Maluszek będzie mógł leżeć na brzuszku, mieć zabawki zawsze blisko rączek oraz bawić się na macie razem z Tobą. Na ćwiczenie umiejętności motorycznych oraz rozwoj mięśni ma wpływ chwytanie i trzymanie wiszących zabawek, ale również oglądanie materiałowej książeczki, dzięki leżeniu na brzuszku przez dłuższy czas. Noworodki szybciej kontrolują ruchy nóg, niż umiejętności sięgania i chwytania dłońmi. Filcowa karuzelka podczas kopania nóżkami stymuluje stopy i buduje percepcję przestrzenną dziecka. Urocze postaci zwierzątek mogą stać się bohaterami opowieści otwierając w ten sposób świat wyobraźni i kreatywności dziecka oraz zwiększając zasób słownictwa.
 
Tryby użytkowania maty:
Leżenie na plecach - dziecko będzie cieszyć się przytulną i bezpieczną atmosferą, a także bawić się zabawkami oraz ćwiczyć umiejętności motoryczne.
Czas na brzuszku - miękka czarno-biała książka, lusterko i inne funkcje na macie pomogą wydłużyć czas spędzany na brzuszku i zachęcą do rozwoju dużej motoryki.
Siedzenie i zabawa – jak maluch podrośnie może w pozycji siedzącej dokładniej eksplorować zabawki i poznawać ich bardziej złożone funkcje.
 
Cechy produktu:
1. Zabawka muzyczna jeżyk z 3 melodiami.
2. Zawieszka dzwoneczek borsuk
3. Urocza grzechotka lisek.
4. Miękka książeczka, z kontrastujacymi obrazkami, którą można wszędzie zabrać ze sobą.
5. Błyszczące satynowe wstążeczki do chwytania.
6. Elastyczny gryzak w kształcie gwiazdki ze strukturą.
7. Stymulująca dotyk pluszowa chmurka.
8. Szeleszczące drzewko zachęcające do zabawy w a-kuku.
9. Możliwość prania w pralce zgodnie z instrukcją.
10. Bezpieczne lusterko do samopoznania i przedłużenia czasu zabawy na brzuszku.
11. Czarno-biała, filcowa karuzelka dla stymulacji sensorycznej stóp. 
12. Regulowane pałąki z ruchomym złączem zapewniają możliwość dostosowania pozycji do potrzeb rozwojowych dziecka oraz zmieniają wygląd i funkcjonalność maty.
 
 
Wskazówki rozwojowe:
od dnia narodzin:
Wpływ na zmysły. Kontrastujące czarno-białe kolory, tekstury i dźwięki maty pobudzają zmysły dziecka od pierwszego dnia. Pamiętaj, aby zawiesić miękkie zabawawki w odległości około 25 cm od twarzy dziecka i pozwolić mu cieszyć się prostymi czarno-białymi kształtami geometrycznymi, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby stymulować wzrok noworodków.
0-2 miesiące:
Przesuń regulowane łuki niżej, do pozycji otwartej i ciesz się czasem, w którym jesteście razem tworząc więź emocjonalną z dzieckiem, jednocześnie bawiąc się i  zachęcając do rozwoju. Pokaż dziecku różne atrakcje maty i zabawek opowiadając o postaciach w prostych zdaniach (Oto Marie - jeżyk!) lub po prostu ciesz się kontaktem wzrokowym i komunikuj się z dzieckiem.
2-4 miesiące:
Rozwój dużych umiejętności motorycznych i czas na brzuszku. Pozwól maluchowi odkrywać kształty widoczne na miękkiej czarno-białej książeczce lub podziwiać własne odbicie w lusterku. Książka została stworzona z unikalnych kontrastowych elementów graficznych, takich jak obraz koła w okręgu, które przyciągają i angażują uwagę dziecka pozwalając na dłuższe ćwiczenia na brzuchu.
3-5 miesięcy:
Rozwój umiejętności motorycznych poprzez zapoznanie dziecka z różnymi teksturami zwiększa wyczucie dotykowe malucha. Satynowe wstążki, miła pluszowa chmurka, szeleszczące drzewko i inne elementy wzbogacają wrażenia dotykowe dziecka i pomagają ćwiczyć różne rodzaje chwytania.
4-6 miesięcy:
Wraz z rozwojem umiejętności motorycznych i zdolności poznawczych, dziecko nauczy się, jak wykorzystać bardziej skomplikowane funkcje maty. Zrozumienie przez dziecko zależności przyczyny i skutku spowoduje, że maluch zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ma kontrolę i rzeczywiście może sprawić, że coś się stanie. Właśnie dlatego muzyczna zabawka jeżyk oferuje dziecku doskonałą okazję do takeigo zrozumienia. Dotknięcie zabawki i próba uruchomienia muzyki wspiera zrozumienie poznawcze i otwiera umysł na nowe możliwości.
 
Funkcje rozwojowe produktu:
Rozwój motoryki dużej
Przestronne place zabaw pozwalają dzieciom ćwiczyć ciało, eksperymentować z ruchem i przewracaniem się. Natomiast książeczka, lusterko, zabawna muzyka i światło, a także pozostałe funkcje w zabawkach wydłużają czas leżenia na brzuszku.
Rozwój ruchów precyzyjnych
Leżąc na plecach i brzuchu, dziecko ćwiczy umiejętności chwytania i trzymania oraz rozwija kontrolę dłoni.
Zmysły
Gimnastyka dla bobasa z pałąkami oferuje bogactwo faktur, kolorów, dźwięków i funkcji, które zapewniają stymulację słuchową, wzrokową i dotykową.
Kojarzenie
Mata rośnie razem z dzieckiem i wspiera rozwój poznawczy dziecka. Aktywna zabawa powoduje tworzenie się w umyśle dziecka zrozumienie przyczyny i skutku oraz trwałości obiektu.
EQ – inteligencja emocjonalna
Unikalna struktura pałąków na macie tworzy "efekt łuku", czyli uspokajającą, zapewniającą komfort przestrzeń, która pozwala dzieciom zrelaksować się i skoncentrować na bodźcach produktu.
Język i komunikacja
Gdy rodzice rozmawiają ze swoim dzieckiem i wskazują mu różne zabawki i elementy dostępne na macie, opisując ich wygląd, kolory i strukturę, maluch rozwija swoje umiejętności językowe i komunikacyjne.
Wyobraźnia i kreatywność
Uniwersalna konstrukcja maty inspiruje wyobraźnię i kreatywność dziecka, pokazując im ten sam obiekt z różnych perspektyw, gdy zmienia się ich pozycja (z tyłu, w czasie leżenia na brzuszku i z boku) oraz kiedy zmienia się umieszczenie zabawek na łukach.
 
Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.
 
Zabawki dla dzieci Tiny Love są efektem współpracy z psychologami, ekspertami od rozwoju dziecka, specjalistami do spraw jakości, a także wykorzystania doświadczenia rodziców, aby tworzyć zabawki rozwojowe, przyczyniające się i zachęcające dziecko do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, cech motorycznych oraz strefy emocjonalnej. Tiny Love wykorzystuje odkrycia w rozwoju dziecka i zastosowuje je w zabawkach interaktywnych do rozwijania naturalnych umiejętności dziecka. Ośrodek rozwoju Tiny Love jest wyjątkowym przedsięwzięciem, nakierowanym na zrozumienie wszystkich wyzwań towarzyszących złożonemu procesowi rozwoju, których dziecko doświadcza w pierwszym roku życia.
 
Wymiary po rozłożeniu: ok. 86x78cm
Produkt wymaga 3 baterii AG13/LR44 1.5V (załączone).
Matę można prać zgodnie z instrukcją.
Zabawka przeznaczona dla dzieci od 0m.
Numer katalogowy: TL1205906830R
 
Zabawki - Numer handlowy: 48266

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator