Opis produktu

Mata interaktywna Gigant - Świat małej księżniczki łączy styl i funkcje rozwojowe w przestronnej macie interaktywnej. Duży rozmiar (100x150cm) zapewnia komfort i bezpieczeństwo tego niezwykle dużego placu zabaw, który inspiruje ciekawość dziecka i zachęca do rozwoju motoryki. Ta kolorowa, mięciutka przestrzeń oferuje miejsce do motorycznych i sensorycznych doświadczeń dziecka leżącego na pleckach brzuszku lub turlającego się. Regulowane, wolnostojące lusterko angażujące dziecko i pomagające wydłużyć czas przebywania na brzuszku. Stymulowanie różnych zmysłów pozwala na ćwiczenie koordynacji, równowagi i postawy oraz uczy niemowlę kontroli ruchów swojego ciała. Łatwa do złożenia i przenoszenia, do użytkowania wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt należy do kolekcji Świat małej księżniczki (Tiny Princess Tales™ Collection).
Mata może być używana jako miejsce do przewijania maluszka lub jako kolorowy kocyk do zabawy w domu i na podwórku. 
 
Cechy produktu:
- łatwy do chwycenia i trzymania elastyczny gryzaczek-motylek przydatny w okresie ząbkowania, można go odpiąć i używać osobno,
- powiewające flagi,
- duży guzik do zapięcia złożonej maty oraz wygodny, materiałowy uchwyt do przenoszenia,
- zachęcająca do zabawy w a-kuku część drzewka,
- matę można prać w pralce zgodnie z instrukcją,
- zróżnicowane ztrakcje angażujące dziecko do odkrywania ukrytych elementów,
- błyszczące, satynowe wstążki do skubania i ćwiczenia chwytu kciukiem i palcem wskazującym,
- zróżnicowana struktura materiałów, która zachęca do dotykania i odkrywania m.in. pluszowe skrzydło łabędzia do głaskania,
- sztruksowy materiał drzewka,
- stojące bezpieczne lusterko, które zachęca do zabawy na brzuszku (czas dla brzuszka).
 
Wskazówki rozwojowe:
1-2 miesiące 
Rozwój emocjonalny i społeczny. Od pierwszych dni mata będzie idealnym miejscem, aby zbliżyć się do dziecka i wzmocnić więź między wami. Połóż się obok dziecka, przytul go i porozmawiaj z nim. Korzystaj z okazji, aby poznać się nawzajem. Pokaż dziecku funkcjonalności maty i razem odkryjcie postaci na macie.
2-4 miesiące
Rozwój motoryki cąłego ciała. Zachęć dziecko, aby położyło się na brzuchu, umieszczając go w pobliżu jednego z milutkich zwierząt. Wskazując na odpowiednie zwierzątko nazwij je: "To czarodziejski jednorożec!", w międzyczasie pokazując mu wstążki, drzewko i zabawę w akuku, aby przyciągnąć uwagę malucha. Ustaw lusterko pod odpowiednim kątem, aby dziecko zobaczyło swoje odbicie, zachęć do dotykania satynowych metek lub zabawy w a-kuku. W ten sposób na nowo poznajcie matę.
powyżej 5 miesięcy
W miarę rozwoju dziecka, użyj informacji o zwierzętach i świecie, aby przedstawić dziecku zabawne historie, które angażują dziecko i pomagają rozwinąć słownictwo, a także cieszyć się zabawą sam na sam z mamą lub tatą. Opowiadanie historyjek wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem.

Funkcje rozwojowe produktu:
Rozwój motoryki dużej
Przestronne place zabaw pozwalają dzieciom ćwiczyć ciało, eksperymentować z ruchem i przewracaniem się. Przedłużają czas zabawy i ćwiczeń mięśni.
Rozwój ruchów precyzyjnych
Leżąc na plecach i brzuchu, dziecko ćwiczy umiejętności chwytania i trzymania oraz rozwija kontrolę dłoni. Urocze obrazki interesują dziecko i zaciekawiają skłaniając do zbadania każdego elementu własnoręcznie.
Rozwój poznawczy
Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do odkrywania świata znajdującego się dokoła niego. Mata może być wykorzystywana na różnych etapach rozwoju dziecka wspierając jego rozwój poznawczy. Pomaga zrozumieć ideę przyczyny i skutku poprzez proste zabawy w pierwszych miesiącach, a wraz z rozwojem pomaga pogłębiać odkrycia i uczyć się dzięki bardziej skomplikowanym zabawom. Dodatkowo pozwala na odkrycie świata wyobraźni i zachęca do rozwijania wrodzonej kreatywności u dziecka.

Matę po skończonej zabawie można złożyć i schować. Specjalne uchwyty ułatwiają przenoszenie i zabranie jej ze sobą.

Czy wiesz, że?
Od czwartego miesiąca życia dzieci zaczyna fascynować znikanie i pojawianie się przedmiotów, dlatego w tym okresie doskonałym sposobem zabawy są dla nich różne odmiany gry a-kuku.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Matę można prać w pralce.
Wymiary opakowania: 75x50x9 cm. 

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Matę można prać w pralce.
Wymiary opakowania: 75x50x9 cm.
Numer katalogowy: TL1206105830R
Zabawki - Numer handlowy: 48268

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator