Opis produktu

Książeczka moje podróże - Zabawa na łące ma 8 stron. Jest miękka, kolorowa i szeleszcząca, angażuje dziecko i ma wpływ na rozwój wyobraźni. Wspiera małego podróżnika w poznaniu 4 różnych miejsc i odkrywaniu niespodzianek. Pomaga pobudzić zmysły dziecka, jej 4 kartki zawierają wiele ciekawych funkcji do eksperymentowania i ćwiczenia rączek. Wykonana została z różnorodnych faktur materiałów, ma piękne barwy i interesujące dla malucha dźwięki. Posiada dodatkowo elementy aktywizujące: szeleszczące materiały, miękkie futerko, satynowe wstążki, elementy 3D, zabawę w "a-kuku", piszczek, elastyczny gryzak i bezpieczne lustereczko. Książeczka, została zaprojektowana tak, by wpływać na rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka już od pierwszych dni życia. 


Wskazówki rozwojowe:
3-5 miesięcy
Ćwiczenie dużych umiejętności motorycznych i rozwój mowy. W wieku 3-5 miesięcy możesz położyć dziecko na brzuszku i przekręcając strony pokazywać mu postaci - nazywając je np. "To jest wieloryb, który pływa w oceanie" lub "Poszukaj pingwina, który chowa się za drzewem." W ten sposób maluch pozna nowe słowa. W tym czasie maluch będzie też ćwiczyć również ruchy precyzyjne. Zachęć dziecko do odkrywania atrakcji zabawki poprzez dotykanie szeleszczących elementów. Pokaż jak się bawić, niech próbuje chwytać, machać, wyciągać i odkrywać niespodzianki. W ten sposób podczas zabawy będzie ćwiczyć ruchy rąk i mięśnie.
od 5 miesiąca
Dzieci uwielbiają bawić się w a-kuku. To nie tylko zabawna, ale także bardzo ważna gra, która uczy dziecko kojarzenia trwałości obiektów, jednocześnie wspierając rozwój poznawczy. To co jest schowane, nie znika -  można je ponownie zobaczyć po odsłonięciu. Pozwól dziecku samodzielnie odkrywać je w różnych pozycjach: leżąc na pleckach, na brzuchu lub siedząc. W każdym wieku przekręcając strony książeczki możesz opowiadać zabawne historie o zwierzątkach i okolicy, spędzając miło czas z dzieckiem oraz stymulując zmysł słuchu tworząc jednocześnie w ten sposób podstawy do rozwoju mowy dziecka.

Funkcje rozwojowe produktu:
Kojarzenie
Ciekawa gra w a-kuku pozwala dostrzec, że coś, może być schowane lub odkryte. Ta zabawa pomaga uświadomić dziecku, że rzeczy, które są poza zasięgiem wzroku, nadal istnieją. 
Rozwój ruchów precyzyjnych i małej motoryki

Ciekawe funkcje zabawki kuszą dziecko, aby używać rąk i pluszków na różne sposoby, wzmacniając małe mięśnie i ćwicząc umiejętności chwytania i trzymania.
Rozwój motoryki dużej
Atrakcyjne wzory, funkcje i kolory zachęcają do odkrywania i dotykania książeczki, wydłużając czas dziecka na brzuszku. Gdy dziecko leży na brzuszku podnosząc główkę wzmacnia mięśnie szyi i mięśnie karku. Następnie zaciekawione, rusza do przodu raczkując lub eksperymentuje z ruchem i przewracaniem się, jednocześnie ćwicząc swoje ciało.
Rozwój wyobraźni i kreatywności
Dziecko odkrywa, że przedmioty w książeczce odzwierciedlają elementy obecne w realnym świecie, a wspólne opowieści wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. 
Rozwój mowy
Wspólne czytanie książki i opowieści wymyślonych przygód dają rodzicom możliwość poszerzenia słownictwa dziecka.
Zmysły
Dziecko bada różne możliwości książeczki i uczy się manipulowania poszczególnymi częściami, przez co stopniowo poznaje nowe atrakcyjne sposoby jej użytkowania wszystkimi zmysłami. Ogląda wzory i kolory, a także siebie w lusterku, bada językiem i dziąsłami gryzak, dotyka szeleszczących elementów, różnych struktur i poznaje różne dźwięki.


Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin.
Wymiary ok. 19,3x18x5cm.
Numer katalogowy: TL1116100458R
Zabawki - Numer handlowy: 48261

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator