Opis produktu

Każde dziecko potrzebuje rutynowego stanu przejściowego pomiędzy czasem zabawy i odpoczynku. Karuzela Tiny Love, dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudzi zmysły Twojego bawiącego się maleństwa, a także umożliwi mu stopniowe przygotowanie się do snu, gdy jest ono śpiące.
Karuzela Rośnij z Muzyką Zabawa na łące z uroczymi zwierzątkami: królikiem, liskiem i jeżykiem oraz roślinkami, zaprojektowana została w uniwersalnych kolorach pasujących dla dziewczynki i chłopca. To wyjątkowa zabawka rozwojowa, która ukoi każdego maluszka oraz przyciągnie jego uwagę wyjątkową kombinacją muzyki. Dostępnych jest 6 kategorii muzycznych:
- jazz,
- muzyka różnych stylów z całego świata,
- dźwięki natury,
- muzyka klasyczna,
- kołysanki,
- "biały szum" tzn. uspokajające maluszka dźwięki.
Unikalny system poruszania się karuzeli 4D sprawia, że zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka, a obserwacja uroczych zawieszek "tańczących" do aż 18 różnych melodii rozwija koordynację wzrokową oraz zmysły dziecka. Zabawka "rośnie" razem z dzieckiem, bo można ją zamienić w przenośną pozytywkę, która będzie obsługiwana samodzielnie przez starszego malucha. Karuzela posiada 3 ustawienia przełącznika: off, on oraz on + światło.

Cechy produktu:
1. 6 różnych kategorii muzyki; 18 różnych melodii.
2. przycisk "shuffle" - losowe odtwarzanie muzyki.
3. Unikalny opatentowany ruch karuzeli.
4. Do 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki.
5. Regulacja głośności. Posiada 6 poziomów głośności. Ustawienie na minimum wycisza muzykę.
6. 2 wysokiej jakości głośniki.
7. Przycisk aktywacji muzyki dla dziecka.
8. Przenośna pozytywka ze światełkiem nocnym.

Wskazówki rozwojowe:
Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób zdolność koncentracji.
1-3 miesiąc życia
Odtwórz unikalną ścieżkę "białego szumu" dla swojego nowonarodzonego dziecka! Badania wykazały, że dźwięki te w wyjątkowy sposób relaksują noworodki, ponieważ przypominają im dźwięki, które słyszały w łonie matki. Ponadto w tym czasie dziecko jest już w stanie śledzić oczyma poruszające się przedmioty - karuzela pomoże mu rozwijać koordynację wzrokową oraz wzmacniać mięśnie oczu.
5m+
Kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć, konieczne jest zdemontowanie górnej części karuzeli, a wtedy dziecko może korzystać ze świecącej delikatnym światełkiem pozytywki. W niedługim czasie maluch nauczy się jak może sam obsługiwać pozytywkę.
12m+
Gdy dziecko będzie już chodzić, wielką radością będzie noszenie ze sobą pozytywki i słuchanie wybranych utworów aż z 6 kategorii muzycznych.

Funkcje rozwojowe karuzeli:
- rozwój emocjonalny i społeczny:
Inteligencja emocjonalna Obejmuje wszystkie umiejętności związane z emocjami i interakcjami z innymi osobami. Umiejętności te kształtują nasz charakter, wzbogacają naszą osobowość i pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Rozwój emocjonalny i społeczny rozwijają: zabawki, które mogą stać się przyjacielem dziecka i pomóc mu w wyrażaniu uczuć.
- rozwój logicznego myślenia:
Inteligencja logiczna jest zdolnością łączenia poszczególnych elementów informacji. Logiczne myślenie rozwijają zabawki takie jak puzzle czy klocki. Rozwijają , pomysłowość, umiejętności porządkowania, wnioskowania i rozwiązywania problemów.
- rozwój ruchów całego ciała:
Ruchy całego ciała są możliwe, dzięki grupie dużych mięśni odpowiedzialnych za poruszanie. Mięśnie te umożliwiają dziecku podnoszenie główki, przewracanie się na brzuszek, raczkowanie, siadanie i chodzenie. Rozwój dużych mięśni rozpoczyna się już w pierwszych tygodniach życia dziecka.
- rozwój ruchów precyzyjnych:
Motoryka mała to ruchy precyzyjne, takie jak: chwytanie przedmiotów dwoma palcami, przebieranie palcami stóp, ruchy warg albo języka w celu posmakowania lub zbadania różnych przedmiotów.
- rozwój umiejętności artystycznych:
Inteligencja artystyczna jest zdolnością do uczenia się o kolorach, kształtach, formach oraz umiejętnością rysowania linii, rozróżniania muzyki i rytmu, rozumienia proporcji i perspektyw. Zabawki o wyrazistych kolorach, książeczki, kolorowanki, zabawki muzyczne,sortery pomagają w rozwoju tej umiejętności.
- rozwój wyobraźni i kreatywności:
Wyobraźnia daje nam możliwość tworzenia tego, co fizycznie nie istnieje: obrazów, idei, myśli i uczuć. Dzięki kreatywności, możemy urzeczywistniać marzenia oraz rozwijać zdolność do improwizacji, przejmowania inicjatywy i rozwiązywania problemów.
- rozwój zmysłów:
Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do do odkrywania świata znajdującego się dokoła niego. Pobudzanie zmysłów dziecka pomoże mu lepiej rozwinąć zdolność odbierania bogatych i precyzyjnych informacji z otoczenia. To dlatego tak bardzo ważne jest zapewnienie każdemu maluchowi odpowiedniej stymulacji na poszczególnych etapach jego rozwoju.

Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie bez pisemnej zgody jest zabronione.


Zabawki opracowane zostały przez wiodących psychologów wraz z rodzicami.
Wymiary opakowania: 42x12x34 cm
Produkt wymaga 3 baterii 1.5V LR14 (brak w zestawie).
Numer katalogowy: TL1304806830R
Zabawki - Numer handlowy: 48231

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator