Opis produktu

Mata edukacyjna gimnastyka dla bobasa Move and Play to rewolucyjne i innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci. Wyjątkowy, przesuwany łącznik pałąków sprawia, że od tej pory możesz dostosować ich ułożenie do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Move and Play to mata 5w1. Zapewnia aż 5 możliwości ułożenia maty zwiększając jej atrakcyjność dla dziecka poprzez zróżnicowanie wyglądu. Co więcej, nie tylko łącznik jest ruchomy, ale również zabawki można przesuwać po całej długości pałąków, co sprawia, że można idealnie dopasować ich położenie. Twój maluszek będzie mógł leżeć na brzuszku, mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z Tobą.
Dodatkowym atutem jest wielkość maty (114x106cm). Jest duża, a dzięki możliwości połączenia brzegów tworzy przytulne miejsce dla malucha (kojec). Pałąki w późniejszym okresie rozwoju dziecka można zdemontować dzięki czemu powstanie miękki i kolorowy kocyk do zabawy.
Zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój twojego dziecka, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające.

Atrakcyjne 11 elementów maty:
- zabawka z efektami świetlnymi i 7 melodiami oraz innowacyjny łącznik przesuwający się po pałąkach,
- wibrujący słonik,
- grzechotka małpka,
- grzechotka słonko i chmurka,
- kolorowy gryzak,
- przesuwane pierścienie dla łatwiejszego przemieszczania zabawek na pałąkach,
- zebra 3d posiada wystający ogonek i grzywę,
- gryzak małpka,
- uszko słonika do zabawy w a ku-ku,
- bezpieczne lusterko do ustawiania w różnych pozycjach,
- szeleszczący kwadracik.

Można prać w pralce
Łatwa do złożenia i zapakowania

Czy wiesz, że?
Kombinacja światła i muzyki przyciąga uwagę dziecka i zachęca je do dłuższego leżenia na brzuszku.

Mata posiada poniższe funkcje rozwojowe:
- rozwój poznawczy: Rozwój poznawczy jest procesem indywidualnym, opartym na na naturalnych i wrodzonych zdolnościach dziecka, uzależnionym od środowiska, w którym się ono wychowuje i doświadczeń, których doznaje. Zapewniając dziecku dorastanie w otoczeniu, które stymuluje i pozwala na szeroką gamę działań, zachęcając je i wspierając, z pewnością pomożesz mu w rozwoju poznawczym. Pierwsze lata życia Twojego dziecka oznaczają się wyjątkowym rozwojem umysłowym i potrzebnych mu umiejętności. Masz ogromny wpływ na prawidłowy rozwój swojej pociechy, pamiętaj więc, aby zachęcać je do poznawania i badania świata znajdującego się wokół niego.
- rozwój ruchów całego ciała: Ruchy całego ciała są możliwe, dzięki grupie dużych mięśni odpowiedzialnych za poruszanie ramionami, stopami, brzuchem oraz głową. Mięśnie te umożliwiają dziecku podnoszenie główki, przewracanie się na brzuszek, raczkowanie, siadanie i chodzenie.Umiejętności te są wynikiem misternej kombinacji pracy mózgu, układu nerwowego oraz mięśni. Rozwój dużych mięśni rozpoczyna się już w pierwszych tygodniach życia dziecka, zaczyna ono bowiem wtedy unosić główkę.Należy pamiętać, że rozwój cech motorycznych przebiega etapami: rozpoczyna się od szyi, potem idzie w dół poprzez centrum naszego ciała aż do jego najmniejszych części, ostatecznie kończy się pełną koordynacją ruchową.
- rozwój ruchów precyzyjnych: Motoryka mała to ruchy precyzyjne, takie jak: chwytanie przedmiotów dwoma palcami, przebieranie palcami stóp, ruchy warg albo języka w celu posmakowania lub zbadania różnych przedmiotów. Ruchy precyzyjne są możliwe, dzięki grupie małych mięśni odpowiedzialnych m.in. za pracę dłoni i mimikę twarzy. Pozwalają one dziecku na chwytanie przedmiotów, umożliwiają pełną koordynację wzrokowo-ruchową, prawidłową artykulację wyrazów, ułatwiają śledzenie przedmiotu wzrokiem. W pierwszym roku życia dziecko najpierw zaczyna sięgać po przedmioty z zaciśnięta piąstką, później potrafi dostosować już siłę i rodzaj chwytu do rozmiaru i kształtu przedmiotu. Jego koordynacja wzrokowo-ruchowa rozwija się stopniowo, pozwalając maluchowi na pełne gracji i precyzji obchodzenie się z zabawkami.
- rozwój wyobraźni i kreatywności: Wyobraźnia daje nam możliwość tworzenia tego, co fizycznie nie istnieje: obrazów, idei, myśli i uczuć. Dzięki kreatywności, możemy urzeczywistniać marzenia oraz rozwijać zdolność do improwizacji, przejmowania inicjatywy i rozwiązywania problemów. Kreatywność dziecka wynika z ciekawości, zadowolenia z odkrywania i badania oraz pozytywnego wzmocnienia. Zachęcaj swoją pociechę do eksperymentowania i badania, wykazuj zainteresowanie tym, co robi, a także motywuj je pozytywnie w czasie zabawy.
- rozwój zmysłów: Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do do odkrywania świata znajdującego się dokoła niego. Zabawki stymulujące zmysły są niezwykle ważne we wczesnym okresie rozwoju dziecka. Zmysły rozwijają się, dzięki kombinacji ich naturalnej i fizycznej dojrzałości z odpowiednią stymulacją. Pobudzanie zmysłów dziecka pomoże mu lepiej rozwinąć zdolność odbierania bogatych i precyzyjnych informacji z otoczenia. To dlatego tak bardzo ważne jest zapewnienie każdemu maluchowi odpowiedniej stymulacji na poszczególnych etapach jego rozwoju. Wskazówka: pamiętaj, aby pomagać rozwijać zmysły dziecka tylko wówczas, gdy jest ono w pełni zrelaksowane, a jego potrzeby fizjologiczne są w pełni zaspokojone. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której maluch mógłby odczuć jakikolwiek dyskomfort.

Zabawki dla dzieci Tiny Love są efektem współpracy z psychologami, ekspertami od rozwoju dziecka, specjalistami do spraw jakości, a także wykorzystania doświadczenia rodziców, aby tworzyć zabawki rozwojowe, przyczyniające się i zachęcające dziecko do rozwijania zdolności poznawczych, zmysłów, cech motorycznych, oraz strefy emocjonalnej. Tiny Love wykorzystuje odkrycia w rozwoju dziecka i zastosowuje je w zabawkach interaktywnych do rozwijania naturalnych umiejętności dziecka. Ośrodek rozwoju Tiny Love jest wyjątkowym przedsięwzięciem, nakierowanym na zrozumienie wszystkich wyzwań towarzyszących złożonemu procesowi rozwoju, których dziecko doświadcza w pierwszym roku życia.

Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin.
Wymiary (cm): dł.106 / szer.114
Numer katalogowy: TL1201806830


Zabawki - Numer handlowy: 48155

Opinie klientów

 • Ocena:

  Ocena 5

  Dodano: 29-09-2016

  Świetna mata, dużo lepsza niż ta którą miałam Fishera przy pierwszym dziecku. Podziękowania dla sklepu za błyskawiczną dostawę.

 • Ocena:

  Ocena 5

  Dodano: 07-05-2014

  Naprawdę fajna mata, ma dużo zabawek i takie specjalne bezpieczne lusterko. Kwiatek jest faktycznie bardzo zajmujący dla dziecka dzięki światełkom i muzyce, Sporo też jest fajnych bajerów na samej macie które Julcia odkrywa obracając sie z plecków na brzuszek.

 • Ocena:

  Ocena 5

  Dodano: 04-03-2014

  Kupiliśmy dla córeczki gdy miała 2 miesiące i służyła jej codziennie przez prawie następne 5 miesięcy (do momentu aż mała nauczyła się siadać). Mata jest śliczna pod względem wizualnym, córeczka ją uwielbiała. Bawiła się na niej i spała, gdy się zmęczyła :) Grający kwiatuszek z dwustopniową regulacją głośności, budził największe zainteresowanie.

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena:

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

Zapytaj o ten produkt

weryfikator